Zayıflamak İçin 5 Spor Önerisi

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Herkesin bildiği gibi kilo almak kolay ama kilo vermek zordur. Kilo vermek iki aşamadan oluşur; spor ve diyet. İkisini düzgün yaptığınız takdirde sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. En doğru olan kilo verirken yağ kütlesini azaltmaktır. Bunu yapmak için spor yaptıktan sonra yüksek protein içerikli yiyecekler tüketmelisiniz ve gün içinde bol bol su içmelisiniz. Kısa sürede verilen büyük kilolarda yağ kütleniz yerine su kütleniz azalmış demektir ve bu verdiğiniz kiloları kolayca geri alabilirsiniz. Bunun olmaması için spor yaparken yediklerimize de dikkat etmeliyiz. Peki, zayıflamak için etkili sporlar nelerdir?

zayiflamak.jpg


Reformer (Aletli Pilates):
Aletli pilates vücudunuzu çok güzel sıkılaştıracaktır çünkü vücudunuzdaki birçok kas aynı anda çalışacaktır. Bu sporu bilen biriyle yapmakta büyük fayda var çünkü sakatlanmalar yaşanabilir.

Farklı kas gruplarını çalıştıran birçok farklı hareket var. Bu hareketleri tekrar sayılarını az tutup yavaş yavaş artırarak çalışmak hem sizi bu spora kolay alıştıracak hem de vücudunuzu yormayacaktır. Seans bitiminde ise soğuma hareketlerini yapmayı ihmal etmemelisiniz.


Yüzme:
Yüzerken neredeyse vücudumuzdaki bütün kaslarımız çalışır. Eklem rahatsızlığı yaşayan kişiler de rahatça yüzebilirler çünkü suyun kaldırma kuvvetinden faydalanılır ve bu sayede yüzme esnasında eklemlere yük binmez. Vücudun üst kısımları için dengeli bir kas kütlesinin oluşmasına yardımcı olur. Kalori yakımı fazladır. Vücudun üst kısımlarını zayıflatmak için ideal sporlar arasındadır.


Yürüme - Koşma:
İnsan vücudundaki kas kütlesinin büyük bir kısmı vücudun alt kısmındadır ve yürüme esnasında alt kısımlar fazlaca çalışır. Zayıflamak ve sıkılaşmak için ideal sporlar arasındadır. Yürüme ve koşu sırasında nabız saymak önemlidir. Bir doktor yardımıyla hangi nabız aralığında en fazla yağ yaktığınızı öğrenip o nabız aralığında koşmanız sizi daha kısa sürede zayıflatacaktır.


Tenis:
Tenis de sizi fazla hareket ettireceği için zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Tenis oynamak istiyorsanız ama tenis oynayan arkadaşınız veya yakınlarınızda tenis kortu yoksa bir bahçe duvarında bile oynayabilirsiniz. Burada önemli olan kısım, tenis topunu hiç ara vermeden kaç defa karşılayacağınızdır. Uzmanlara göre bu sayı 50-100 arasında ise yeterlidir.


Kardiyo:
Kardiyo da zayıflamada etkili olan sporların başında geliyor. Düzenli yapılan kardiyonun vücutta birçok olumlu şeye etkisi vardır. Kalp sağlığının en büyük destekçilerinden biridir. Vücudun performansını artırır ve vücut geliştirme için de büyük role sahiptir.

 

JantiBirAbiniz

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
16 Haz 2018
Mesajlar
12
Tepkime puanı
0
Zayıflamanın ilk temel kuralı : Yememek :D Daha sonra böyle spor aktiviteleri yaparak gerçekten tığ gibi olmak mümkün. Ben zamanında basket oynardım ve boyum şükürler olsun basketbol yüzünden uzun. Tavsiye ederim.
 

UğurYılmaz

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
21 Haz 2018
Mesajlar
93
Tepkime puanı
4
Konum
İzmir
Hocam 1 ayda kas yapmam lazım benim en azından vicudumun toparlanması lazım ne yapmalıyım?
 

burakbektas34

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 Ağu 2018
Mesajlar
7
Tepkime puanı
1
Yüzme sporunu yaparak bütün kas gruplarınızı çalıştırabilirsiniz. Kesinlikle ayda bir yüzme sporunu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.
 

toptanci

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
19 Tem 2019
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Zayıflamak isteyenlerin muhakkak sabah sporu yapmaları lazım. Ben de uzun süredir düzenli olarak sabah sporu yapıyorum ve sonuçtan çok memnunum. Sabah sporundan netice almak için muhakkak aç karna yapın ve ketosis beslenmeyle ilgili bilgi edinin. Sabah sporunun nasıl olması gerektiğiyle ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.erkeklersoruyor.com/spor-beslenme/sabah-sporu-nasil-yapilmali-q123453 adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Benzer konular