Yurtdışında Gezilmesi Gereken Yerler

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Hangi Faktörler Yurt Dışı Seyahati İçin Seçeceğimiz Ülkeyi Etkiler?
Turizm denildiğinde, akla gelen ilk turizm çeşidi deniz, kum, güneş diyerek adlandırdığımız kitle turizmi diğer bir adıyla geleneksel turizmdir. Kitle turizminin tatil yapmak isteyen insanların etrafına duvar örmesi sonucu 1990'lı yılların ortalarında alternatif turizm çeşitleri ortaya çıkmıştır.

yurtdisi-gezisi-tatil.jpg


Teknolojinin ilerlemesiyle, insanların ağızdan ağıza gerçekleştirdikleri iletişim yerini çevrim içi seyahat bilgi kanallarına bırakmıştır. Önerinin veya şikayetin, teknolojinin gelişmesi sonucu bu denli hızlı yayılması, tüketicilerin yurt dışında gezmek için gitmek istedikleri yerle ilgili düşüncelerini oldukça etkilemektedir.

Alternatif turizmin ortaya çıkması ve gelişmesiyle; kültür, eko, dark, sağlık, kış vb. turizm çeşitlerine yoğunlaşmışlardır. Bu yoğunlaşmalara bakıldığında turizm çeşitlerine göre yurt dışında gezilmesi gereken yerleri sıralamak mümkündür.

Turizm Çeşitlerine Göre Yurt Dışında Gezilmesi Gereken Yerler:
Ülkenin kültürü ve dini inancı göz önüne alındığında Venedik-İtalya, Lhasa-Çin, Marakeş-Fas, Varanasi-Hindistan gezilmesi gereken yerler arasında yer alabilir.

Ülkenin doğal alanlarına karşı oldukça ilgili, yerel halkın refahını gözetmek amacıyla yurt dışında tatil isteniyorsa, Hırvatistan, İtalya, Litvanya, Letonya, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya bu amaç için uygun bir seyahat olacaktır.

Doğal afetlerin veya savaşların yaşandığı yerler gezilmek isteniyorsa, Belçika’daki Waterloo gibi savaş meydanları, Etna gibi yanardağ püskürmesi, Atom bombasının atıldığı Hiroşima (Japonya) Auschwitz ölüm kampları (Nazi kampları) gibi işkence merkezleri tercih edilebilir.

Son yıllarda oldukça ünlenen bir turizm çeşidi olan sağlık turizmi için yapılacak olan seyahatlarde, Hindistan, Tayland, Singapur, ABD, Malezya, Almanya tercih edilebilir.

Kitle turizmi yerine kış turizmi için seyahat etmekte mümkündür. Son zamanlarda kış turizmi adına en çok tercih edilen yerler; St. Moritz- İsviçre, Les Deux Alpers- Fransa, Alpbach-Avusturya, Courchevel- Fransa, Killington- Amerika, Zermatt- İsviçre şeklinde sıralanabilir.
 

kizilbebe

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
63
Tepkime puanı
0
yurt dışı tatiline gidicem zaman ülke hakkında yapılan yorumları hangi turizmle gidilmişte memnun kalınmış neler yapılmış gibi olumlu olumsuz eleştirileri araştırıp karar veriyorum. ki yurt dışı tatili yani bu geri dönüşüde yok :) birkaç yıl önce hindistan ve tayland'ı görme fırsatım oldu. ikisinede tura turizmle gitmiştim ve müthiş bir geziydi. hindistan zaten gezmekle, öğrenmekle bitmeyecek bir ülke. farklı kültürlere yaşayışlara şahit olmak isterseniz bu iki ülkeyi kesinlikle öneririm. he bir de ilk kez gidiliyosa tek başına gidilicek yerler değil bir rehber şart. bizim turdaki rehber de gayet iyiydi.