XenForo Genel Saat Ayarları Nasıl Yapılır?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Genelde XenForo kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biri de saat dilimi ayarlarıdır. Saat ayarlarınızı her ne kadar admin paneli üzerinden yapsanız da yine de forum genelinde eklenen içerikler maalesef bir kaç saat geride kalabiliyor. Forum sitenizde saat dilimini düzeltmek için öncelikle yapmanız gereken işlem ziyaretçilerin saat ayarlarını düzenlemektir.

Aşağıdaki adımları takip ederek gerekli ilk ayarı yapabilirsiniz;

AdminCP > Kurulumlar > XF Seçenekleri > Yeni Kullanıcı Kayıt Seçenekleri > Ziyaretçilerin Saat Dilimi

(UTC+03:00) Moscow, St. Petersburg, Volgograd

Yukarıdaki saat dilimini kaydederek ekrandan çıkış yapabilirsiniz. Bu ayarı yaptığınızda eski kullanıcılarınızın saat ayarları değişmeyecektir. Yeni kullanıcılar siteyi ziyaret ettiklerinde bu saat dilimi üzerinden içerik görüntülemesi yapabilecektir.

Eski kayıtlı kullanıcılarınızın saat ayarlarını güncellemek için de yapmanız gereken CPanel üzerinden "phpMyAdmin" paneline girmelisiniz. Forumun kayıtlı olduğu veritabanı seçilerek aşağıdaki sorgu SQL ekranında çalıştırılır.

SQL:
UPDATE xf_user SET timezone = 'Europe/Moscow'
Böylelikle sitenizin genel saat ayarlarını yapılandırmış oldunuz. Eğer bu konuda takıldığınız herhangi bir yer olursa lütfen tarafıma geri bildirimde bulunun. Elimden geldiğince takıldığınız noktalarda yardımcınız olmaya çalışacağım.
 

Benzer konular