Sitemin Trafik Sayısı Neden Düşüyor?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
İnternet ortamında güvenilir bir yer bulmak her zaman için önemli olmuştur. Günümüzde hemen her saatte binlerce internet sitesi görüntülenmekte ve bu görüntülenme sayesinde hem site sahipleri hem de siteyi kullananlar her zaman kazançlı çıkmaktadır.

Özgün Bir Site Nasıl Olmalı?
Özgün bir internet sitesi; hiç bir yerden alıntı yapmadan, tamamen site sahibinin bilgi ve araştırma dahilinde oluşturulan bir sistem olarak görülmektedir. Bu özgünlüğü sağlamak, zaman zaman zor olabilmektedir. Bu zorluğun önüne geçilmek için bazı durumlarda yorumlara yer verilmeli, özgünlüğü sağlamak için diğer internet sayfalarından kopyalama işlemi yapılmamalıdır. Özgün bir internet sitesi; tamamen kendi paylaşımlarını içeren site olarak görülmektedir.

site-trafik.jpg


Kullanıcı Sayısı İle Site Trafiği Bağlantısı Nedir?
Sitedeki trafikler kullanıcı sayısıyla ve indirilen belgeler ile doğru orantılı olarak çalışmaktadır. Site trafiğinin 10 GB olduğu bir durumda, kullanıcılar 10 GB indirme işlemini doldurdukları zaman, siteye verilmiş olan kota dolmuş olur. Kotanın dolması ile site trafik bağlantısı çok ilişkili olarak görülmektedir. Her kullanıcı sitede bulunduğu süre zarfında sitede belirli miktarda trafik oluşturmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu sitelerde yüksek limitli ya da limitsiz seçeneği mantıklı olacaktır.

Site Trafiği Neden Düşer?
Sitede bulunan kullanıcıların, siteye alınan reklamların doğrultusunda hareket edildiği göz önüne alındığında sitenin trafik oranı ortaya çıkar. Bu trafik belirli zamanlarda çok yoğunlaşır ve site donma ya da yavaşlama işlemine geçiş yapar. Kullanıcıların azalması ile sitedeki yavaşlama normale dönecektir. Sitenin trafiğinin düşmesi demek; sitede bulunan kullanıcıların çokluğu ve aynı anda indirilen dosyaların, site trafiği kotasını tamamlaması demektir. Normal olarak bakıldığında site trafiği düşmez, sadece yavaşlama evresine girer. Bu gibi durumların önüne geçilmesi için, sürekli olarak dile getirilen işlem trafik limitinin, limitsiz olan seçeneğini almak olmaktadır.
 

vbasic

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
23 Ağu 2019
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Elinize sağlık güzel paylaşım olmuş bunun başlıca nedenlerinden birisi de cache eklentilerinin doğru kullanılamaması. W3 Total Cache Eklentisi Ayarları doğru yapıldığı zaman hız konusunda sorun yaşamazsınız.