Samsung Smart TV'de YouTube Neden Açılmıyor?

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
5 Kas 2016
Mesajlar
185
Tepkime puanı
111
Konum
Ankara
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık bundan 3 yıl önce Teknosa'dan Samsung'un Smart TV özellikli televizyonunu arkadaş tavsiyesi üzerine satın aldım. Almadan önce özellikle televizyonun YouTube, Netflix vb. uygulamaları var mı diye dikkat ettim. Tüm uygulamaları destekliyor olması beni büyük derecede cezbetmeye yetmişti. Fakat son zamanlarda YouTube uygulamasına giriş yaptığımda uygulama hiç bir şekilde açılmıyor. İnternet üzerinden onca araştırma yapmama rağmen hiç bir şekilde çözüme ulaşamadım. Daha önceden benim gibi bu sorunu yaşayıp çözüme ulaşan arkadaşların tarafıma yardımcı olmasını rica ediyorum.

YouTube.Com sitesine (uygulamasına) girerken yaşadığım problemi kısaca özetlemek istiyorum...

YouTube'un uygulamasına giriş yaptığımda YouTube logosu ekranda donup kalıyor. Yazılımsal kontrolleri yaptığımda televizyonun son sürüme sahip olduğunu da söyleyebilirim. Tüm her şeyi denedikten sonra en son çözüm olarak televizyonu fabrika ayarlarına geri döndürdüm ama sorunum yine çözülmedi.

Yaşadığım Sorunun Ekran Görüntüsü:

smart-tv-youtube.jpg
 

TeknoCan

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
4 May 2020
Mesajlar
19
Tepkime puanı
48
Konum
İstanbul
Merhaba @Serkan Bey,

Biliyorum yaşamış olduğunuz bu sorun gerçekten can sıkıyor. Ancak son yapılan yapılan açıklamalara göre, YouTube artık flash desteği olmayan Smart TV'lerde çalışmayacak. Üretici firmalar bu konuda müşterilerine gerekli açıklamaları yapıyor. Fakat kesinlikle bu sorunun üretici firmadan kaynaklı olmadığını, yaşanılan bu sorunun tamamen YouTube’dan kaynakladığını söylemekteler.

YouTube uygulamasının yanı sıra bazı kullanıcılar Netflix uygulamasına da giremediklerini söylüyorlar. Ana kartınız flash desteği özelliğini desteklemediği için her ne kadar yazılımsal bir işlem yapsanız da flash tabanlı çalışan uygulamalara girmeniz mümkün olmayacaktır.

Eğer televizyonun flash desteği var ama hala YouTube uygulamasına giremiyor iseniz Samsung müşteri destek hattını arayarak yaşadığınız bu sorun hakkında yardım talep edebilirsiniz.

📞 Ürün ve Müşteri Destek Hattı: 444 77 11
 

Sena

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
9 Ocak 2017
Mesajlar
124
Tepkime puanı
57
Konum
Samsun
Arkadaşlar bu sorun hakkında ne kadar araştırma yaparsanız yapın bir çözüm bulamayacaksınız. Abim kaç günlerdir yaşanılan bu sorunu çözmek için onca yazılım yüklemesi falan yaptı ama hiç biri çözüm olmadı. Mecburen gittik Media BOX satın aldık.
 

Casper

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
9 Kas 2016
Mesajlar
40
Tepkime puanı
39
Konum
Ankara
Bizim televizyonda YouTube'a Netflix'e falan girmiyor artık. Yetkili servisi aradık bu sorun için yapılacak bir şey olmadığını söylediler. 😤
 

Benzer konular