Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Zuhal Şener

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
5 Kas 2016
Mesajlar
97
Tepkime puanı
86
Konum
İzmir
Her insanın ten kimyası birbirinden bağımsız olduğu için kesinlikle bir başkasında beğendiğiniz parfümü kendi teniniz üzerinde denemeden satın alma yanılgısına kapılmayın. Çünkü bir parfümün kokusu vücut kimyanız ile temas ettiği vakit ortaya çıkmaktadır.

Eğer parfüm alacaksanız kesinlikle şişeyi koklayarak alacağınız kokuya karar vermeyin. En doğrusu beğendiğiniz kokuyu bileğinize sürüp 10 dakika boyunca bekleyin öyle karar verin. Böylece teninize temas eden alkol buhar olup parfüm vücut kimyanız ile birleşip, asıl koku 10dk içinde ortaya çıkacaktır.

Bir de aynı anda 2 - 3 koku denemeye özen gösteriniz. Eğer fazladan koku denemek isterseniz burnunuz bir süre sonra koku alma algısını yitirecektir. Her daim seçimde bulunurken vücut kokunuza uyum sağlayan parfümleri tercih etmelisiniz.

Kullanmaya başladığınız kokuyu kesinlikle uzun süreli kullanmamanızı tavsiye ederim. Bir tek kokuya bağlı kalmanız durumunda parfümünüz beklenilen kokuyu vermeyecektir. Çünkü yıl içinde hava değişiminden kaynaklı oluşacak nem ve sıcaklık durumları almış olduğunuz parfümün kokusunu olumsuz yönde etkileyebilir.

Ten kokusuna göre kalıcı parfüm tercih edecek;
Esmerler; baharatlı,
Sarışınlar; hafif ve fresh kokular,
Kızıl olanlar ise buruk kokuları tercih etmelidirler.
 

Benzer konular