Hindistan veya Çin’de İş Kurulur Mu?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Hindistan:
Hindistan ya da resmi adıyla Hindistan Cumhuriyeti Asya kıtasının güneyindedir. Dünyanın en büyük yedinci coğrafya alanı ve en büyük ikinci nüfusa sahip ülkesidir. Nüfus 1 milyar 324 milyon civarındadır. Teknoloji alanında oldukça gelişmiş olan ülke çok kötü bir gelir dağılımına sahiptir. Ülke nükleer teknoloji sahibidir.

Çin Halk Cumhuriyeti:
Çin ya da resmi adıyla Çin Halk Cumhuriyeti, Doğu Asya'da bulunan ve dünyanın en kalabalık (1 milyar 379 milyon) nüfusa sahip ülkesidir. Ekonomi ve teknoloji açısından gelişmiş olan ülke, BM Güvenlik Konseyi'nde veto yetkisine sahip ülkelerden birisidir.

hindistan-cin-sirket-kurmak.jpg


Ekonomi:
Her iki ülke oldukça kalabalık nüfusa sahip olması ve oldukça geniş bir coğrafyaya sahip bulunması ve yatırımcılar için sağladıkları fırsatlarla bilinmektedir. Ancak Çin, Dünya Ticaret Örgütü'ne üye olmasının ardından, işçilik maliyetleri açısından cazip bir ülke olma avantajını artık kaybetmektedir.

İş Dünyası:
Hindistan, tekstil ve tarımda oldukça gelişmiş bir ülkedir. Bu nedenle bu ülkeden yapılacak ihracatın büyük bir bölümü tekstile dayanmaktadır. Geçici olarak oturanlara yatırım yapabilmeleri için vergi ayrıcalığı ve yüksek banka faiz oranları gibi özel özendirme teşvikleri bulunmaktadır.

Çin'deki iş imkanlarının ise daha çeşitli olduğunu söylemek mümkün. Endüstriyel otomasyon kontrol ürünleri pazarlamacılığı iyi bir seçenek olarak sunulmaktadır. Ayrıca okul sonrası özel ders hizmetleri de harika iş fırsatıdır. Sağlık ürünleri, ilaç firmaları, cilt bakımı, küçük ölçekli gıdalar, internetle alakalı işler de Çin de yapılabilecek fırsatları olarak görünmektedir.
 

Aslıhan

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
19 Şub 2018
Mesajlar
51
Tepkime puanı
14
Çin Corona Virüs olaylarından sonra artık kendini zor toplar. Bu yüzden Çin ülkesi yerine yerli bir yatırımda bulunmak daha doğru olur.
 

Bilal Tekdemir

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
3 May 2020
Mesajlar
25
Tepkime puanı
10
Konum
Edirne
Kesinlikle bu ülkelere yatırım yapmak saçmalık olur. Bence Türkiye'nin dışında farklı bir ülkede girişimcilik doğru bir yatırım olmaz. Çünkü onca ekonomik sıkıntılardan sonra hiç bir ülke artık eskisi gibi kazanç elde etmemizi sağlamaz.