Hamileler Dondurma ve Karpuz Yiyebilir mi?

Mehtap Koç

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
11 Mar 2018
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
hamile-dondurma-karpuz.jpg


Malumunuz yaz mevsimi geldi ve dondurmalar, karpuzlar ağzımızı tatlandırmaya başladı. Peki bu dönemde hamile olanlar ne yapmalı? Hamileler karpuz ve dondurma yiyebilir mi? İşte bugün bu sorunun cevabını vereceğim.

Hamilesiniz ve dünyalar tatlısı bebişinizi kucağınıza alacağınız günü iple çekiyorsunuz. Fakat sıcaklar da bastırdı, insanın harareti geliyor, ağzı dili kuruyor resmen. Peki bu durumda ne yapacaksınız, dondurma ve karpuz gibi yaz mevsiminin vazgeçilmezlerinden mahrum mu kalacaksınız?

Tabii ki hayır! Aşırıya kaçmadan az miktarda dondurma yerseniz bunun ne size; ne de bebeğinize bir zararı olmaz. Mesela birkaç kaşık yerseniz bu kadarı yeterlidir. Daha fazlası kilo aldırabilir. Tabii bir de “dondurma yersen bebeğin üşür” diye bir söylenti vardır. Fakat bu doğru değildir. Gıdaların sıcaklığı ya da soğukluğu bebeği etkilemez.

Peki, hamileyim karpuz yiyebilir miyim? sorusuna gelecek olursak… Hamilelikte karpuz yenebilir ve çok faydalıdır. Karpuzun su oranı yüksektir ve hamilelikte ödem gibi şikayetlerin oluşmasını engeller. Gebelik zehirlenmesini de önler ve bebeğin kemik sağlığına katkıda bulunur.

Yapılan araştırmalara göre bu bilgiler hamilelerin paylaşımına sunulmuştur. Bende elde etmiş olduğum bu bilgilerden sizlerde faydalanın istedim. Benim size tavsiyem fazla aşırıya kaçmadan canınızın çektiği her şeyden tat almaya bakın. Malum, hamilelikte insanın canı akla gelmeyecek onlarca yiyecek çekebiliyor.

Yukarıda yazdıklarımın yanı sıra sizce hamileler başka hangi besinlerden tüketebilirler? Sizde bildiklerinizi paylaşmak için sayfa altında bulunan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.
 

Benzer konular