Geceleri Uyuyamıyorum Ne Yapmalıyım?

Cemre

Forumbudur.Com
Üye
Geceleri istediğim rahatlıkla bir türlü uyuyamıyorum, diyorsanız o zaman bu konuyu okumanızı tavsiye ederim. Günümüzde insanlar stresli iş yükü altına girdiği için günü stres dolu bitirmektedir. Bu yüzden gece yastığa başını koyan bir kişi uyku problemi yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda uyku hapları ön plana çıkar, yalnız bazı uzmanlara göre uyku hapları kesin çözüm değildir. Rahat bir uyku almak için yapılması gereken tek şey tedavi görmektir. Eğer uykusuzluk problemi uzun süreli devam ediyor ise bu kişinin sağlık probleminden de kaynaklanıyor olabilir.

Uyku sorunu çekenlerin uzmanlara en çok sorduğu sorular ise sırasıyla şöyledir;

- Uyuyamama neden olur?

- Uyuyamama sorunu tedavi edilmezse neler olur?

- Uyandığında kişinin kendisini yorgun hissetmesinin nedenleri nelerdir?

Yukarıda okuduğunuz soruların cevabını Dr. Fatih CIRIKLI'dan dinlemek için yazı devamına eklediğim videoyu izleyebilirsiniz.

Polat

Forumbudur.Com
Üye
Yatağa yattığım zaman hep bir şeyler düşünüyorum. Yaptıklarım veya gelecek gün içerisindeki yapacak işlerim falan diye her gece bugün hiç bir şey düşünmeden uyuyacağım diyorum ama olmuyor. :)

Mesela yatıyorum ve 5 dk sonra aklıma bir çok şey geliyor geç yatıyorum ve sürekli kafamda bir şeylerin olmasından dolayı uykum bölünüyor. Gece birkaç kere kalkıyorum şu sıcaklarda gerçekten kötü oluyor hala çözemedim. :)

Aren The Band

Forumbudur.Com
Üye
Çok uzun zamandır derin bir uykum yok maalesef diyelim'ki uyudum ara ara sürekli uyanıyorum bu konuda yardım almayı düşünüyorum artık.Melissa çayı içtim bir süre o da işe yaramadı.Doktora gitmek en iyi çözüm sanırım