Fabel İç Cephe Boyası Hakkında Yorumlar

Tekin Yılmaz

Forumbudur.Com
Üye
Merhabalar,

Bilindiği üzere bir çoğumuz (yaz) bayram temizliği yapmaya şimdiden başladık. Bende evin iç cephesini boyamayı düşünüyorum. Bunun için fazla maliyet gitsin istemiyorum. İç cephe boyası alacağım ama almadan önce bilir kişilere bir kaç soru sormak istiyorum.

Koçtaş mağazalarında birçok markanın duvar boyası satılıyor. Marshall, dyo, fabel vb. ben en uygun fiyatlı olanını satın almak istiyorum. Fabel markalı boyanın tek sürüşte tutuculuğu nedir? Orada çalışan bir personel fabel markasının 2. kalite olduğunu söyledi. Tabi bunu duyan ben, iki derede bir arada kaldım diyebilirim.

Gerçekten ikinci kalite olan boyalar iş görmüyor mu? Diğer markalara göre fiyatı %50 daha düşük. Daha önceden bu markanın boyasını kullananlar var ise yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden konuya yorum bırakacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Qarizma

Forumbudur.Com
Moderatör
Geçen yıl biz fabel markasının tavan ve iç cephe boyasını kullandık. İç duvarları boyarken çift kat geçmek zorunda kaldık. Tabi fiyatına göre bence çok iyi diyebilirim. Bu yüzden alıp kullanman daha iyi olur.

Ama kesinlikle boya rengini seçerken önce renkle aynı olmasına yada yakın olmasına dikkat edin. Başka renk alırsanız çift kat sürmek zorunda kalırsınız bu da ek masraf çıkarır. Yani demem o ki boya yetmez. Bizim başımıza geldi sizin başınıza gelmesin.

Allah kolaylık versin.

Nazlıcan

Forumbudur.Com
Moderatör
Bence marka takıntısı olmayın. Bu tarz ev malzemelerinde marka adı kendini satıyor. Yoksa boyanın kalitesi durumu söz konusu değil. Permolit markasını geçen sene kullandık ve beklentimizi karşılamıştı. Dediğiniz gibi büyük markalar 230 TL gibi bir fiyata satılırken permoliti biz 120 TL almıştık.

Şuan evim misler gibi ve istediğim zaman duvarları da siliyorum. Bana da nalbur permolit ikinci kalite demişti ama kullandım memnun kaldım. Bence şansınızı deneyin ve sonuçları bizimle paylaşın.