Damatlık Seçme İpuçları

İncitanesi

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
29 May 2017
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Erkekler düğün için damatlık seçerken takım elbise veya smokin tercih etmektedir. Genellikle damatlık alacak kişiler siyah takımlardan yana tercihte bulunmaktadır. Fakat günümüzde lacivert ya da krem rengi damatlıklar da görmek mümkündür.

Damatlık seçimi yaparken gelinlik modeline uygun bir seçimde bulunmaya özen gösterilmesi gerekir. Özellikle damat olacak adaylar özel dikim yaptıracak ise 2 ay önceden, hazır takım alacaklar ise 1 ay önceden alışverişlerini tamamlamaları gerekmektedir. Çünkü alınan smokinler kişinin ölçüsüne göre hazırlanması zaman alabiliyor.

Smokin:

Smokin alırken kesinlikle diğer aksesuarların alacağınız smokinle uyumlu olmasına dikkat edin. Bilindiği üzere smokinin klasik rengi siyahtır. Bu yüzden ceket ve pantolon farklı renk ve dokuda olabilir. Örneğin, beyaz veya vanilya renkli ceketle siyah pantolon kombin edilebilir… Ancak, ceket ve pantolon kumaşının aynı veya benzer kalite olması gerekir.

Takım Elbise:

Takım elbise alacak olanlar siyah takım tercih etmelidir. Çünkü diğer renkler damatlık olarak şık bir görüntü vermediği gibi yakaya saten yaptırdığınız da orjinal gibi durmamaktadır. Mesela son zamanlarda bir çok kişi smokin almak yerine takım elbise alarak yaka bölümüne saten kumaş yaptırmaktadır. Böylece smokine dönüştürülen takım düğün sonrası takım elbise olarak kullanılabilir.

Gömlek:

Gömleği yakaya takacağınız aksesuar doğrultusunda seçebilirsiniz. Mesela kravat takacaklar klasik gömlek alabilir, papyon takacaklar da ata yaka gömlek tercih etmelidir.

Bu ayrıntılara dikkat ederek kusursuz damatlık satın alabilirsiniz. Damatlık seçimi hakkında dikket etmeniz gereken noktaları elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım. Umarım bu başlık altında birçok damat adayı arkadaşımıza yardımcı olmuşumdur.

Şimdiden bir ömür boyu mutluluklar dilerim...
 

toptanci

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
19 Tem 2019
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Damatlık seçerken dikkat edilmesi gereken şeylere genel olarak temas edilmiş. Aslında çok önemli bir konu ve gerçekten düğün zamanı gibi stresli bir anda çok basit gibi görünen şeylere dikkat edilemeyebiliyor. Bu yüzden bu işlerde tecrübesi olanlardan destek istemek de fayda var.

Özellikle internette konuyla ilgili benim baktığım ve faydalandığım bir kaynağı paylaşmak isterim: Evleniyorum, sizce en iyi damatlık markası hangisi? Önerilerinizi alabilir miyim?

Bu zorlu süreçte bunu daha önce yaşamış biri olarak gerçekten istediğinizi bulmanızı dilerim.