Ayrılık ve Terkedilme Sonrası Nasıl Toparlanırsın?

Dilek

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
12 May 2017
Mesajlar
98
Tepkime puanı
91
Uzun yıllar beraberliği olan kişilerin çoğu ayrılık ve terkedilme durumu sonrasında psikolojik anlamda sıkıntıya giriyorlar. Günümüzde birçok ilişkiler maalesef beklenmedik olumsuzluklar yüzünden son bulabiliyor. Her ayrılık ya da terkedilme dünyanın sonu değildir!

Unutmayın ki; ondan önce de hayatınız yolunda gidiyordu. O hayatınızdan gitti diye her şey bitti anlamına gelmez. Öncelikle kişiler ayrılığa karşı sağlıklı kararlarla yaklaşmalıdır. Böylelikle ayrılığın yaşattığı psikolojik durum kontrol altına alınabilir.

Ayrılık ve Terkedilme Sonrası Nasıl Toparlanırsın?
Öncelikle ayrılık sonrası kendinizi normal hayatınıza vermelisiniz. Kesinlikle bunalıma girip kendinizi bir odaya hapsetmeyin. Eskisinden daha fazla sosyalleşmeli ve günlük aktivitelerde bulunmalısınız. Eğer kendinizi ayrılığın psikolojinden arındıramıyor iseniz kesinlikle uzman bir psikologdan yardım alın derim.

Yazı devamına eklemiş olduğum videoyu izleyerek ayrılık ve terkedilme durumu karşısında nasıl bir yol izlemeniz gerektiği anlatılmıştır. Klinik Psikolog Beyhan Budak, YouTube kanalı üzerinde bu duruma düşünler için bir video yayınlamıştır. Yayınlanan bu videoyu izleyerek, kendinizi ayrılığın pençesinden kurtarabilirsiniz.