ALOPEXY T %5 Deri Spreyi (Minoksidil) Kullananlar

Alper

Forumbudur.Com
Moderatör
Pierre Fabre Dermatologie tarafından üretimi yapılan ALOPEXY T %5 Deri Spreyi, içeriğinde bulundurduğu Minoksidil maddesi sayesinde saç köklerini uyararak yeni saçların oluşumuna yardımcı olan bir üründür. Genelde saç dökülmesi sonucu meydana gelen kellik problemlerine karşı uzun tedavi süresince kullanılması gereken ALOPEXY T %5 Deri Spreyi, günlük 2 kez 5 püskürtme (sabah-akşam) olarak dökülen bölgeye uygulanmalıdır. Düzenli kullanıldığı takdirde saçta meydana gelen dökülmeler azalır, dökülen saçların geri kazanılması sağlanır. Saç ve kafa derisi dışında vücudun hiçbir bölgesinde kullanılmaz. Ürün kutusu içinde yer alan prospektüs daha detaylı bilgiye sahiptir.

alopexy-t-5-deri-spreyi-kullananlar.jpg

Minoksidil Nedir?
Saç dökülmesini engelleyen, saçın büyümesini sağlayan ve kelleşmiş bölgelerde yeniden saç oluşumuna yardımcı olan saç için en önemli ana etken maddedir.

Satış Fiyatı:
Sanal satış mağazalarında 29 TL'den başlayan indirimli fiyatlarla ürünü bulmanız mümkündür. Fakat yaptığım kısa bir araştırmaya göre 62.46 TL'den satışı da yapılmaktadır.

ALOPEXY T %5 Deri Spreyi Özellikleri, Faydaları:
  • Kafa derisinde kelleşmiş bölgelerin yeniden saç oluşumuna yardımcı olur.
  • Saç dökülmesini engeller, canlılığını yitirmiş saçları canlandırır.
  • İncelmiş saç tellerini güçlendirir.
  • Saçın ihtiyaç duyduğu Minoksidil takviyesini sağlar.
  • Düzenli kullanıldığı takdirde gözle görülür sonuçlar yaratır.
  • Saç büyümesinin uyarılmasında kullanılır.
Kullanım Bilgisi:
  • ALOPEXY T %5 Deri Spreyi erkekler için özel üretilmiş formüle sahiptir, bu yüzden kadınlar kullanamaz.
  • Kellik oluşan bölgenin büyüklüğü ne olursa olsun, uygulanan doz 5 püskürtme olmalıdır, yani (1 ml) aşılmamalıdır.
  • Günlük sabah-akşam olmak üzere 2 kez 5 püskürtme kullanmalısınız. Spreyi kullandıktan sonra yarım saat boyunca saçınıza jöle, wax, saç spreyi vb. kimyasal maddeler kullanmayın.
  • Gözle temasından kaçının, göze temas ettiği takdirde bol su ile durulayın.
  • İşlem tekrarlandıktan sonra ellerinizi iyice yıkamayı ihmal etmeyin.
ALOPEXY T %5 Deri Spreyi Kullanıcı Yorumları:
Daha önceden ALOPEXY T kullanıp deneyim sahibi olanlar, ürün hakkındaki düşüncelerinizi sayfa altındaki yorum bölümünden yazılı olarak paylaşabilirsiniz.

Alper

Forumbudur.Com
Moderatör
Ahmet: Merhaba. İnternetten aldığınız güvenli orjinal ürün satan bi site var mı?
Merhaba @Ahmet Bey,
Ürünü sanal satış yapan internet sitelerinden bulmanız mümkündür. Fakat ürünlerin orjinelliği hakkında bilgilendirmek yapmak doğru olmaz. Hiç bir e-ticaret sitesiyle bağlantımız olmadığı için ürünlerin orjinallik testleri tarafımızca yapılmamaktadır. Biz sadece forum içeriğini zenginleştirmek adına konular açmaktayız.

Alper

Forumbudur.Com
Moderatör
Erhan: Alopexy T spreyi sadece akşamları kullanıyorum bir şey olur mu?
Merhaba @Erhan bey,
Kullandığınız deri spreyi düzenli olarak sabah - akşam kullanılması gerekmektedir. İlk 6 ay boyunca düzenli kullanmaya özen göstererek etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.
İyi forumlar dilerim.

BurhanBrown

Forumbudur.Com
Üye
Mmc: Yaklasik 1 aydir duzenli kullaniyorum. Doktorumun tavsiyesi uzerine aldim fakat ne o bahsedilen yeni cikcak gibi kasinti oldu ne de gozle gorulur bi artis. Ilk zamanlar dokulme azalmis gibi geldi fakat son 1 haftadir eskisinden daha beter hale geldi sacim. Elimi sacimda gezdirirken avuclarim sac doluyor. Eskiden yine banyoda sabunlayinca fln gorurdum. Gercekten hayal kirikligi oldu. Bunyeden bunyeye degisiyorsa bilemem ama doktoruma tekrar kontrole gidecegim bakalim sonuc ne olacak.
Selamlar, bende de baya arttı bende gideceğim 2 hafta sonra siz gittiniz mi?

Bilal Tekdemir

Forumbudur.Com
Üye
Son 5 aydır kullanıyorum ve küçük şekilde tüylenmeler meydana geldi. Fakat doktorun demesine göre ben bu spreyi ne zaman kullanmayı bırakırsam o çıkanlar tekrardan dökülebilirmiş. O zaman ben ne anladım bu işten? Sonuçta kalıcı bir çözümdür diye kullanıyoruz ama gelin görün ki onca ay uğraşıp beslediğin tüylenmeler bile bir süreden sonra dökülüyor. :rolleyes:

Bence en etkili çözüm saç ektirme yöntemine başvurmak herhalde. Yoksa olacak gibi değil kel olmak yakışsa kel kalayım diyeceğim ama o sıfat yok bende. :D

Casper

Forumbudur.Com
Üye
Kullanıcı yorumları tarafımca incelendi ve iki arada bir derede kaldım. 😟 Kimi iyi geldiğini söylüyor kimisi de dökülmenin arttığını dile getiriyor. Herhalde kullanmadan önce kan tahlili falan vermek gerekiyormuş. Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursalar sevinirim.

Qarizma

Forumbudur.Com
Moderatör
Kullanıcı yorumları tarafımca incelendi ve iki arada bir derede kaldım. 😟 Kimi iyi geldiğini söylüyor kimisi de dökülmenin arttığını dile getiriyor. Herhalde kullanmadan önce kan tahlili falan vermek gerekiyormuş. Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursalar sevinirim.
Kardeş kullanmadan önce doktor kan tahlili yaptırıyor. Daha sonra Xpecia Tablet ve bu spreyi 6 ay boyunca kullanman gerektiği söyleniliyor. Onca zaman sabah-akşam bu spreyi kullanacaksın ama sonuçta yine bıraktığında dökülmeler devam edecek. Eğer amcada dayıda saçlarda dökülme var ise şansın yok gibi. Tek çözüm saç ektirmek ya da yapışkanlı saç yöntemine başvurmak olacak. :)

Doğukan Ayyıldız

Forumbudur.Com
Moderatör
Doktor tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığım saç spreyidir. Fakat etkilerini 6 ay boyunca düzenli kullanarak görebilirsiniz. Bu sprey tek başına etkili olmaz bu yüzden doktora danışarak Xpecia tablet kullanmaya da başlayın derim. Bu ikili kısa sürede saç problemlerini ortadan kaldıracaktır.